UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи показали «крила», в яких народжуються планети

Шлейфи складаються з речовини, яка оточує зірку.

Астрономи за допомогою Дуже великого телескопа отримали незвичайний знімок диска навколо зірки з сузір'я Візничого. На ньому обриси зірки і гігантського протопланетного диска, який оточує її, нагадують силует птаха з розправленими крилами, повідомляє Європейська південна обсерваторія.

Саму зірку на знімку розгледіти не можна, вона прихована маскою коронографа - пристрою, який блокує яскраве світло центрального світила, щоб дозволити спостерігачеві роздивитися деталі навколозоряного середовища.

Пилові шлейфи складаються з речовини туманності, яка оточує зірку, що втягується всередину навколозоряного диска. Туманність же, швидше за все, виникла в результаті зіткнення зірки з величезною газопиловою хмарою. Цим зіткненням і пояснюється незвичайна, унікальна форма протопланетного диска і пилових структур, що оточують його.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Опубліковано відео руйнування телескопа Аресібо

Раніше вчені за допомогою телескопа «Хаббл» отримали знімок незвичайних об'єктів, які розташовуються на відстані 1400 світлових років від Землі в сузір'ї Вітрил. На знімок потрапили об'єкти Хербіга-Аро, відомі як HH46 та HH47.