Астрономи з Університету Британської Колумбії провели розрахунки, які показали, що в Чумацькому Шляху може існувати близько шести мільярдів планет земного типу з потенційно придатними для життя умовами. Згідно з висновками дослідників, планети, схожі на нашу, можуть існувати біля 18% жовтих карликів нашої Галактики, повідомляє Naked science.
Схожою на Землю планета вважається, коли вона має ряд особливих характеристик. Вона повинна бути кам'янистою, її розміри повинні приблизно збігатися з розмірами нашої планети. Крім того, небесне тіло повинно обертатися навколо зірки G-типу, як Сонце, а також знаходитися в зоні населеності – тобто, на ній може існувати вода в рідкому вигляді.
За словами вчених, відомі екзопланети представляють собою лише невелику частину таких небесних тіл, які обертаються навколо своїх зірок-господарів. Тому дослідники вирішили за допомогою прямого моделювання вивчити каталог планет, складений з урахуванням даних про 200 тисяч зірок.
"Я почала з моделювання повної популяції екзопланет навколо зірок, які "Кеплер" шукав. Позначила кожну планету як виявлену або пропущену - в залежності від ймовірності того, що мій алгоритм пошуку міг би їх дійсно знайти. Потім я порівняла виявлені планети з каталогом. Якщо в результаті моделювання виходив збіг, тоді початкова їхня кількість, ймовірно, була уявленням поданням про фактичну кількість планет, що обертаються навколо цих зірок. ...> Мої розрахунки встановили верхню межу - 0,18 планети земного типу на одну зірку G-типу. Оцінка поширеності планет різних типів навколо різних зірок може накласти важливі обмеження на теорії формування і еволюції планет і допомогти оптимізувати майбутні місії", - розповіла одна з авторів роботи Мішель Кунимото.
Розрахунки вчених показали, що в Чумацькому Шляху налічується 400 мільярдів зірок, 7% з яких є жовтими карликами. Тобто, не менше шести мільярдів зірок можуть мати землеподібны планети.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше європейські астрономи заявили про те, що на появу Сонця могло вплинути зіткнення Чумацького Шляху з сусідньою галактикою Стрільця. За словами дослідників, вона впливає на процес появи зірок в нашій рідній галактиці.