UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи переглянули ймовірність зіткнення Землі з астероїдом у вересні

Ймовірність, що астероїд 2006 QV89 впаде на планету, дуже мала.

Астрономи Європейського космічного агентства (ESA) переглянули шанси на те, що астероїд 2006 QV89, який зблизиться з Землею 9 вересня, може впасти на планету. На сайті агентства повідомляється, що такої ймовірності цієї осені немає і в майбутньому вона дуже мала.

Наголошується, що астероїд часто згадували в новинах останнім часом через те, що ймовірність його зіткнення із Землею оцінювалася як один до семи тисяч. Астрономи вирішили переглянути цю ймовірність, хоч і наголошують, що не можуть безпосередньо спостерігати.

Астероїд був відкритий в серпні 2006 року, вчені могли спостерігати за ним лише протягом 10 днів. Згідно з цими спостереженнями, ймовірність зіткнення небесного тіла з Землею 9 вересня 2019 року оцінювалася як один до семи тисяч. При цьому, розміри астероїда складають від 20 до 50 метрів, тобто, він відносно невеликий.

Відтоді спостерігати астероїд можливості не було. Дослідники відзначають, що, незважаючи на те, що не можуть прямо стежити за небесним тілом і точно не знають його траєкторію, вони знають, де він повинен опинитися, якщо все-таки може зіткнутися з Землею. Тому їм потрібно було провести спостереження за невеликою ділянкою неба, щоб переконатися, що астероїда в ньому все-таки немає.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

У середині лютого 2013 року жителі багатьох регіонів Уралу спостерігали болід - вогненна куля з хвостом, чий політ завершився яскравим спалахом і вибухом. Маса космічного тіла до вибуху, за оцінками вчених, становила близько 10 тисяч тонн, розмір - близько 17 метрів. За результатами аналізу фрагментів було встановлено, що челябінський метеорит відноситься до класу звичайних хондритів.

На думку дослідників, вік метеорита приблизно дорівнює віку Сонячної системи.