Апарат Trace Gas Orbiter (TGO), створений спільно Європейським космічним агентством (ESA) і "Роскосмосом", передав на Землю знімки Марса. Як повідомляється на сайті Бернського університету, апарату вдалося зняти не тільки пилові структури на Червоній планеті, але і апарат NASA InSight.
Дослідники відзначають, що європейському зонду вперше вдалося отримати знімок американського апарату. Знімок був отриманий 2 березня – тоді InSight вперше зіткнувся з проблемами, що виникли при бурінні марсіанського грунту.
На зображення з пиловими структурами потрапив великий регіон Марса Terra Sabaea. Вчені підкреслюють, що воно складено з декількох зображень, зроблених з використанням різних фільтрів, тому відтінки на ньому відрізняються від реальних. Насправді поверхня пофарбована в коричневі і бурі кольори.
TGO прибув на орбіту Червоної планети спільно з зондом "Скіапареллі", який повинен був здійснити посадку на Марс. Але зв'язок із зондом був втрачений.
За словами експертів, "Скіапареллі" успішно увійшов у верхні шари атмосфери. Його тепловий щит, призначений для гальмування об атмосферу, відпрацював згідно з планом. Потім зонд викинув парашут, і в цей момент дані, передані апаратом, не збіглися з тим, чого очікували фахівці.
Пізніше стало відомо про те, що зонд розбився при посадці.