Астрономи за допомогою Дуже великого телескопа отримали знімок NGC 1365 - спіральної галактики з подвійною перемичкою, яка розташовується в сузір'ї Печі. Як повідомляє Європейська південна обсерваторія, галактику ще називають «Великою галактикою з перемичкою».
Дві перемички в NGC 1365 - рідкісне явище. Вважається, що вони виникли завдяки об'єднаній дії обертання галактики і складних ефектів зоряної динаміки. Зоряна перемичка більшого розміру занадто велика і на цей знімок не помістилася - вона з'єднує з центром галактики її зовнішні спіральні гілки. Але на знімку можна помітити значно меншу другу перемичку, що розмістилася всередині головної. Ймовірно, ця вторинна перемичка не залежить від основної - вона обертається набагато швидше, ніж решта галактики.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше астрономи за допомогою радіоінтерферометра VLBA отримали нові якісні знімки галактики TXS 0128 + 554, яка нагадує винищувач Дарта Вейдера. Галактику виявили кілька років тому, вона знаходиться на відстані 500 мільйонів світлових років від Землі.