Вчені за допомогою Дуже великого телескопа зробили знімок екзопланети, яка обертається навколо зірки типу T Тільця CVSO 30. Знімок був опублікований на сайті Європейської південної обсерваторії.
У 2012 році дослідники встановили, що навколо зірки обертається одна екзопланета. Тепер же вчені повернулися до вивчення зірки і змогли отримати зображення того, що, ймовірно, є другою планетою системи.
Нова екзопланета, що отримала назву CVSO 30c – маленька точка у верхній лівій частині поля (велика пляма – сама материнська зірка). Планета, відкрита в системі першою, CVSO 30b, знаходиться дуже близько від зірки CVSO 30, здійснюючи повний оборот навколо неї менше, ніж за 11 годин, що відповідає радіусу орбіти всього в 0.008 астрономичНих одиниці. А ось CVSO 30c розташована набагато далі від своєї зірки, на відстані в 660 астрономічних одиниць і її рік триває 27 000 років.
Раніше повідомлялося про те, що вчені відкрили екзопланету з орбітою, що суперечить теоретичним моделям. Обертаючись навколо досить невеликої зірки, вона відхилена від площини обертання зірки на 76%. Планета має масу, близьку до маси Юпітера, але розташовується на більш близькій відстані до зірки.