Астрономи Європейської південної обсерваторії за допомогою телескопів ALMA та VLT отримали знімок центру галактики NGC 5643, яка розташовується на відстані 55 мільйонів світлових років від Землі в сузір'ї Вовка. Як повідомляється на сайті обсерваторії, галактика належить до класу сейфертівських галактик, які відрізняються дуже яскравими центральними областями. Вважається, що в цьому регіоні галактики розташовується надмасивна чорна діра.
Як зазначають дослідники, ці галактики також відрізняються великою кількістю пилових хмар і міжгалактичної речовини, які екранують їхнє випромінювання. В результаті спостерігати активні центри сейфертівських галактик дуже важко. Для NGC 5643 ця задача ускладнюється ще й тим, що цю галактику видно з Землі "з ребра", і її внутрішні області розгледіти ще важче.
Джети, що викидаються з галактики з обох сторін, породжуються аккреційним диском навколо надмасивної чорної діри в ядрі NGC 5643. Комбінація зображень, отриманих на ALMA та VLT, показує, що центральна область галактики має два компоненти, що чітко розрізняються: спіральний обертовий внутрішній диск (показаний блакитним та зеленим), що складається з кисню і водню, і похилий диск (показано червоним), що складається в основному з вуглецю.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили найяскравішу наднову зірку у Всесвіті. ASASSN-15lh у два рази яскравіша за зафіксований раніше максимум для наднових, в тисячі разів яскравіша за "нормальних" наднових і в 50 разів яскравіша за нашу галактику Чумацький Шлях.