UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи отримали новий знімок астероїда Веста

На Весту припадає 9% маси Головного поясу астероїдів.

Астрономи Європейської південної обсерваторії за допомогою приймачем SPHERE/ZIMPOL Дуже великого телескопа отримали новий знімок астероїда Веста. Як повідомляється на сайті обсерваторії, Веста розташовується в Головному поясі астероїдів і на неї припадає 9% його маси. Варто відзначити, що маса Головного поясу складає приблизно 4% маси Місяця.

На лівому знімку дано фото, зроблене на SPHERE, на правому для порівняння – комбіноване синтетичне зображення, яке було створено за допомогою спеціального інструменту OASIS, застосовуваного для різних космічних місій. OASIS враховує такі фактори, як відбиваюча здатність поверхні Вести і геометричні умови спостережень на VLT/SPHERE, і будує тривимірну модель форми поверхні Вести на основі зображень, отриманих космічним апаратом NASA Dawn, який виконав 14-місячний огляд поверхні Вести у 2011 – 2012 роках.

Веста знаходиться в два рази далі від Сонця, ніж Земля, а її діаметр становить всього 525 кілометрів. На фото можна побачити головні особливості Вести: гігантську ударну западину на її південному полюсі та високу гору в нижній правій частині кадру. Це центральний пік кратера Реасильвія висотою близько 22 кілометрів.

Раніше станція "Хаябуса-2" передала на Землю нові знімки астероїда Рюгу, дослідженням якого займається в даний момент. На зображеннях видно групи валунів і велика скеля в північній полярній області астероїда. Наголошується, що апарат зробив знімки 18-20 червня, перебуваючи на відстані 200-100 кілометрів від поверхні небесного тіла.