Астрономи за допомогою Дуже великого телескопа отримали детальний знімок зоряного скупчення RCW 38, яке розташовується на відстані 5500 світлових років від Землі в сузір'ї Вітрил. Як повідомляє Європейська південна обсерваторія, скупчення містить в собі сотні молодих гарячих зірок.
Центральна зона RCW 38 помітна на знімку як яскрава голубувата область, населена численними дуже молодими зірками і протозвездами, які все ще знаходяться в процесі утворення. Інтенсивне випромінювання, що випускається новонародженими зірками, змушує навколишній газ яскраво світитися. Це світіння створює різкий контраст хмар більш холодного космічного пилу, що в'ються по всьому полю і злегка відсвічують більш темними відтінками червоного і оранжевого.
Попередні зображення цієї області, отримані на оптичних довжинах хвиль, виглядають зовсім по-іншому - через присутність великої кількості пилу і газу поле на них набагато бідніше зірками. Саме спостереження в інфрачервоних променях дозволяють вченим подивитися крізь пил, що екранує світло зірок в оптиці, і поглянути в саме серце зоряного скупчення.
Раніше станція "Хаябуса-2" передала на Землю нові знімки астероїда Рюгу, дослідженням якого займається в даний момент. На зображеннях видно групи валунів і велика скеля в північній полярній області астероїда. Наголошується, що апарат зробив знімки 18-20 червня, перебуваючи на відстані 200-100 кілометрів від поверхні небесного тіла.