UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи описали потенційно населений організмами тип екзопланет Hycean

На екзопланетах, оточених щільною водневою атмосферою, може бути життя.

Команда астрономів з Кембридзького університету на чолі з Нікі Мадхусудханом припустила, що міні-нептуни, що покриті водою і з водневою атмосферою можуть бути потенційно населеними планетами особливого типу, повідомляє Naked Science.

У Сонячній системі подібних світів немає, тому їх називають "гібридами" планет-океанів з міні-нептунами - газовими карликами. Вся поверхня такої планети покрита океаном, який оточує щільна, багата воднем атмосфера. Тому вчений Мадхусудхан і його колеги називають ці світи Hycean (водородокеанами).

У своєму дослідження вони визначили кілька планет, які схожі на водородокеани, та знаходяться недалеко від Землі, і швидше за все, на них є життя. На сьогодні в Чумацькому Шляху підтверджено існування близько 4500 екзопланет.

Дані космічного телескопа Кеплер для пошуку планет припускають, що найбільш поширений тип екзопланет - це міні-нептуни, радіус яких приблизно від 1,6 до 4 разів перевищує радіус Землі.

Читайте також: Астрономи отримали перші прямі зображення найближчої екзопланети

Попередні дослідження показали, що на міні-нептуні K2-18b дуже великий тиск, щоб там було якесь життя. Однак минулого року Мадхусудхан з колегами показав, що при деяких умовах життя там цілком може бути.

У своїй новій статті вони пишуть, що маса таких планет повинна знаходитися в межах від 2,6 до 10 земних. В такому випадку тиск у поверхні океану буде залишатися цілком прийнятним для життя.

А ось відстань до зірки може коливатися в більших межах: навіть на значній відстані планету буде зігрівати парниковий ефект, створюваний водневою атмосферою.

Вчені вважають, що при дотриманні відповідних умов, життя може займати значну площу таких океанів - аж до великих глибин. Однак через ультрафіолетове випромінювання біля поверхні, прості організми навряд чи зможуть еволюціонувати.

Команда дослідників вважає, що щільна газова оболонка Hycean полегшить пошуки цих сполук, адже у планет земного типу вона набагато слабкіша, і розглянути її важче. До того ж, космічний телескоп James Webb, який готують до польоту буде спостерігати за K2-18b.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Нагадаємо, що космічний апарат BepiColombo зміг записати звук сонячного вітру на Венері. Він пролітав в 550 кілометрах над поверхнею планети.