Міжнародна група астрономів, яка працює над проектом Event Horizon Telescope Collaboration, заявила про те, що має намір представити перше пряме відео чорної діри. За словами дослідників, вони вже зібрали весь необхідний матеріал та покажуть ролик в 2020 році, повідомляє Phys.org.
У проекті бере участь вісім радіотелескопів, які дозволяють дослідникам зазирнути за пил і газ галактики і роздивитися надмасивну чорну діру в центрі. Астрономи провели спостереження за об'єктом в центрі галактики Мессьє 87 і за Стрільцем А* - надмасивною чорною дірою в центрі Чумацького Шляху. Дані були зібрані у 2018 році, вчені мають намір повторити спостереження в наступному.
У результаті їм вдалося отримати перше зображення чорної діри, а вже незабаром астрономи мають намір показати відео. Ролик продемонструє рух масивних хмар газу навколо чорної діри.
6 вересня група вчених з проекту Event Horizon Telescope отримала премію Breakthrough Prize в області фундаментальної фізики, що вважається "науковим Оскаром". Дослідники удостоїлися нагороди за отримання знімка "тіні" чорної діри в М87 - темної області на тлі випромінювання, що відповідає горизонту подій. Цей об'єкт розташовується в галактиці на відстані 53 мільйонів світлових років від Землі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Ранее сообщалось о том, что ученые обнаружили самую яркую сверхновую звезду во Вселенной. ASASSN-15lh в два раза ярче зафиксированного ранее максимума для сверхновых, в тысячи раз ярче "нормальных" суперновых и в 50 раз ярче нашей галактики Млечный Путь.