Вченим за допомогою радіоінтерферометра ASKAP в Австралійській обсерваторії Мерчісон вдалося знайти "втрачену" матерію. Як повідомляє "Популярная механика", астрономи вели пошуки матерії, розсіяної в космосі після Великого вибуху, протягом 30 років.
За допомогою розрахунків, вчені знають, яка кількість матерії була у Всесвіті на початку історії. Але вимірювання її кількості зараз говорять про те, що частина матерії просто зникла.
Для пошуку "втраченої" частини видимої матерії вчені використовували швидкі радіосплески – потужні поодинокі радіоімпульси невідомої природи. Такі спалахи тривають кілька мілісекунд і приходять з різних регіонів Всесвіту. За цей короткий час вони викидають кількість енергії, рівну тій, яку Сонце випромінює за тисячі років.
За допомогою звичайних телескопів і стандартних методів, такі спалахи вловити практично неможливо. Тому для спостережень вчені використовували радіоінтерферометр ASKAP в Австралійській обсерваторії Мерчісон.
Після обробки шести таких спалахів, астрономи змогли визначити щільність Всесвіту. Результати показують, що втрачена матерія знаходиться в космосі між зірками і галактиками, але в дуже розрідженому стані.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше астрономи, які вивчають далекий кластер галактик, зафіксували найпотужніший спалах енергії з часів Великого вибуху. Його джерелом стала надмасивна чорна діра, яка знаходиться в центрі галактики на відстані мільйонів світлових років від Землі.