3 Девід Несворни з Південно-Західного Дослідницького Інституту (Колорадо, США) вважає, що наявність "ядра" в поясі Койпера свідчить про існуючий п'ятому газовому гіганті в ранній Сонячній системі, передає журнал Science.
Вчені називають "ядром" набір транснептунових об'єктів зі схожими орбітами.
Девід Несворни застосував методи комп'ютерного моделювання для симулювання руху "ядра" в останні чотири млрд років. Він виходив з моделі Ніцци, яка описує міграцію планет під час формування Сонячної системи.
Виходячи з цієї моделі, пояс Койпера міг виникнути в процесі міграції прото-Нептуна з однією з внутрішніх орбіт - за рахунок гравітаційного захоплення матеріалу протопланетного диска. Але для пояснення виникнення "ядра" цього недостатньо.
Виявилося, що в модель необхідно додати ще одне масивне тіло - п'яту планету-гіганта, яка різко зупинила міграцію Нептуна на відстані 28 астрономічних одиниць від Сонця. За умови їх гравітаційної взаємодії орбіта газового гіганта сильно б спотворилася. Але захоплені фрагменти протопланетного диска не встигли змінити свою траєкторію і продовжили свій рух, сформувавши "ядро".
Mark Booth/Wikipedia/Creative Commons
Куди при цьому могла подітися планета-гігант Сонячної системи Девід Несворни, на жаль, не уточнює.
Раніше глава кафедри астрономії університету Женеви, професор астрофізики Стефан Удрі заявив, що через 50 років людство буде в змозі виявляти населені планети. За його словами, для виявлення так званих "біологічних слідів" в атмосфері планети, які говорять про наявність на ній просте життя, необхідний телескоп нового покоління. Такий, як наступник телескопа "Хаббл", телескоп "Джеймс Вебб".