Міжнародна група астрономів заявила про те, що їй вдалося виявити ще одну планету біля найближчої до Сонця зірки, Проксими Центавра. Як повідомляє Naked science, виявилося, що навколо зірки обертається масивна надземля.
Проксима Центавра - червоний карлик, який розташовується на відстані 4,2 світлових років від нас. Маса світила становить лише 0,12 маси Сонця, а радіус - 0,14 сонячного. Зірка входить в потрійну систему альфи Центавра і утримує біля себе планету трохи більшу за Землю, яка знаходиться в зоні населеності.
Тепер же дослідникам вдалося знайти біля Проксими Центавра ще одну планету, масивну надземлю. Вчені використали дані спостережень астрометричної місії Gaia, а також телескопів європейської обсерваторії ESO, що працюють у Чилі. Автори провели ретельний аналіз коливань Проксими Центавра, викликаних гравітаційним впливом сусідніх тіл, і врахували вплив відомої планети b.
На думку вчених, маса нової планети приблизно в 5,8 разів більша за масу Землі, а період її обертання на орбіті - 5,21 земного року. Планета розташовується надто далеко від зірки і занадто холодна для того, щоб на ній могли існувати відомі форми життя. Разом з тим, вона робить систему Проксими Центавра більш складною і різноманітною, а отже, більш цікавою для спостережень.
Вчені підкреслюють, що для підтвердження відкриття другої планети необхідні додаткові спостереження.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Про відкриття землеподібні планети біля Проксими Центавра стало відомо 24 серпня. Відстань від планети Proxima b до материнської зірки становить 7 мільйонів кілометрів – всього 5% від відстані між Землею і Сонцем. Планета знаходиться набагато ближче до своєї материнської зірки, ніж Меркурій до Сонця, але і сама Проксима набагато тьмяніша за Сонце. Тому виходить, що Proxima b потрапляє всередину жилої зони своєї зірки. За оцінками, температура на її поверхні дозволяє існувати вода в рідкому стані.