Астронавт NASA Шейн Кімбро і астронавт ESA Тома Песке здійснили «космічну прогулянку» на Міжнародній космічній станції і встановили нову сонячну панель. Як повідомляє NASA, астронавти провели до відкритому космосі сім годин і 15 хвилин.
Відзначається, що астронавтам вдалося встановити панель в кронштейн на кінці лівого боку опорної конструкції станції. Разом з тим, для того, щоб панель можна було розгорнути і вона почала повноцінно працювати, необхідно здійснити ще одну космічну прогулянку. В ході неї астронавти встановлять необхідні кабелі і два болти.
Повторний вихід у космос Кімбро і Песке запланований на 20 червня.
Як зазначає «Популярная механика», під час космічної прогулянки у астронавтів виникли проблеми, які завадили їм завершити повну установку панелі. Так, на третій годині роботи у Кімбро раптово згас дисплей датчика, який показує стан систем скафандра. Астронавтові довелося повернутися в шлюз і перезапустити пристрій.
Пізніше виникли проблеми з одним з запірних механізмів панелі, через що астронавти не встигли розгорнути її.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
У 2019 на МКС було зафіксовано невеликий витік повітря. У серпні та вересні цього року екіпаж станції двічі закривав люки в модулях, щоб перевірити їхню герметичність. У жовтні 2020 року вдалося з'ясувати, що джерело витоку знаходиться в російському модулі "Звєзда".
Пізніше стало відомо, що в корпусі знаходиться і друга тріщина. Через негерметичність, яка еквівалентна отвору діаметром 0,2 міліметра, тиск повітря на станції падає за добу до 0,4 міліметра ртутного стовпа, однак це далеко до аварійних значень - від 0,5 міліметра на хвилину.