UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астронавт МКС зробив знімок Землі з незвичайними блакитними спалахами в атмосфері: що це

Незвичайні «плями» з'явилися в результаті двох природних процесів.

Астронавт, який знаходиться на борту Міжнародної космічної станції, зробив знімок нічної Землі із двома загадковими блакитними «плямами» в атмосфері. Вони можуть здатися чимось потойбічним, але насправді стали наслідком двох не пов'язаних між собою природних явищ, які трапилися одночасно, повідомляє Space.com.

Зазначається, що знімок було зроблено минулого року екіпажем МКС, склад якого не називається, коли станція проходила над Південно-китайським морем. А 9 жовтня цього року його опублікувала NASA Earth Observatory.

Читайте також: Відхід Росії з МКС: "Роскосмос" назвав нові терміни

Перша "пляма", яку можна побачити внизу зображення, є масивним ударом блискавки в Сіамській затоці. Як правило, побачити удари блискавки з МКС не можна, оскільки вони приховані хмарами. Але цей удар збігся з масштабним спалахом у верхніх шарах, через що блискавка висвітлила навколишні «стіни» хмарної структури, схожої на кальдеру.

Друга пляма, що видніється у верхньому правому кутку, стала результатом викривлення місячного світла. Орієнтація природного супутника Землі стосовно МКС означає, що світло, яке він відбиває від Сонця, проходить прямо через атмосферу планети, що перетворює його на яскраво-синю пляму з нечітким ореолом. За даними Earth Observatory, цей ефект викликаний тим, що частина місячного світла розсіюється на крихітних частинках в атмосфері Землі.

Раніше астронавт NASA Боб Хайнс опублікував знімки вражаючого північного сяйва, яке він зміг побачити з космосу. Воно спостерігалося 17 серпня і стало результатом помірного спалаху, що стався на Сонці.