Вчені заявили про те, що астероїд, який впав на Землю 66 мільйонів років тому і привів до загибелі динозаврів, став причиною настання на Землі ночі, яка тривала протягом 18 місяців, повідомляє The Independent.
Моделювання, яке провели дослідники, показало, що падіння астероїда призвело до випаровування гірських порід, які потім конденсувалися в невеликі гарячі частинки і падали на Землю і ставали причиною пожеж.
На думку вчених, існування фотосинтезуючих рослин на планеті було неможливо протягом 18 місяців через щільний шар сажі та пилу після падіння астероїда. Верхні шари атмосфери Землі збирали енергію Сонця і розігрілися до 200 градусів Цельсія, що призвело до руйнування озонового шару планети.
Після того, як небо очистилося від сажі, сонячні промені почали проникати до поверхні планети. В цей же час почався процес швидкого охолодження. Фахівці показали, що після катастрофи середня глобальна температура на Землі впала на приблизно 28 градусів Цельсія (на суші) і 11 градусів (в океані).
Подібні процеси призвели до вимирання 75% живих організмів на Землі.
Раніше повідомлялося про те, що вчені представили нову версію загибелі динозаврів. На думку вчених, падіння астероїда на мексиканському півострові Юкатан спричинило масштабні виверження вулканів на території сучасної Індії. Значна кількість вуглекислоти і сірководню в результаті даних вивержень потрапили в атмосферу і світовий океан, що призвело до справді глобальної катастрофи.