UA / RU
Підтримати ZN.ua

Археологи знайшли в Тернопільській області поховання віком п'ять тисяч років

У похованні знайдені останки людей і артефакти.

У селі Білий Потік в Тернопільській області знайдено поховання, яке датується ІІІ тисячоліттям до нашої ери. Як повідомляє портал «Вечірній Чортків», поховання випадково знайшов тракторист аграрної фірми, який працював на полі.

За словами директора обласного центру охорони і наукових досліджень пам'яток культурної спадщини Марини Ягодинської, в похованні знайшли останки трьох дорослих людей і чотири горщика.

«Ми очікували знайти зовсім інше поховання, оскільки недалеко від цього місця є могильник комарівської культури білопотоцького типу, але в даному випадку ми дісталися дна і з'ясували, що це культура кулястих амфор. Носії цієї культури існували в кінці неоліту - тобто, в ІІІ тисячолітті до нашої ери», - зазначила Ягодинська.

Неподалік Чорткова нашли поховання примерно ІІІ тисячоліття до Нашої ери! У селі Білий Потік, что на Чортківщіні,...

Опубліковано Вечірній Чортків Вівторок, 13 квітня 2021 р

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Як повідомляє «Укрінформ», на поясі одного зі скелетів збереглася кістяна пряжка, були виявлені підвіска з ікла тварини і шило. Крім того, археологи виявили останки свині або кабана, які свідчать про проведення поховального обряду.

«Знахідка вражаюча, збереглася вона в досить хорошому стані. Гробниця мегалітична, тобто, складена з кам'яних брил, вирубаних з місцевого червоного каменю. Причому навіть її дно теж було з каменю. Як ми і попередньо припускали, час виготовлення такої кам'яної скрині-могильника - III тисячоліття до н. е. Всередині ми побачили три людські скелети і яскраві зразки існуючої в той час культури кулястих амфор. Це - 11 різновеликих, від мініатюрних до 5-літрових, глиняних горщиків - амфор, два добре загострених крем'яних топірця і долото», - сказала Ягодинська.

Надалі вчені вивчать знайдені артефакти. Крім тернопільських археологів, їх будуть вивчати і антропологи, фахівці відділу біоархеологіі Інституту археології НАН України.

Передбачається, що гробницю і виявлені зразки культури кулястих амфор передадуть до фонду Національного заповідника «Замки Тернопілля», де після певних технічних і організаційних заходів вони будуть виставлені на огляд відвідувачів.

Читайте також: Археологи знайшли на віллі в Іспанії древній римський сейф

Раніше в Києві презентували 3D-реконструкцію зовнішності Ярослава Мудрого. Призму з 3D-голограмою обличчя великого князя Київського виставили в Софійському соборі Національного заповідника «Софія Київська».