UA / RU
Підтримати ZN.ua

Археологи знайшли в Перу геогліф кота віком понад дві тисячі років

У довжину зображення досягає 37 метрів.

Археологи виявили на плато Наска на півдні Перу зображення кота. Довжина геогліфа досягає 37 метрів, а його вік - понад дві тисячі років, повідомляє ВВС.

За словами вчених, кіт «лежить» на холмі на лівому боці. Геогліф знайшли під час реставраційних робіт на оглядовому майданчику. У міністерстві культури Перу повідомили, що малюнок був ледь помітний і був ризик, що він може бути зруйнований у результаті ерозії.

Вчені відзначають, що за своїми стилістичними особливостями зображення відноситься до періоду пізнього Паракаса, коли зображення котів і кішок були дуже популярні в місцевій культурі. Виявлений геогліф став найдавнішим з малюнків, знайдених на плато Наска. Більшість геоглифов датовані 100-200 роками до нашої ери.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені дізналися нові подробиці про геогліфи Наски

Лінії і геогліфи Наски розташовуються в 400 кілометрах від столиці Перу Ліми і займають площу близько 450 квадратних кілометрів. Вони були нанесені в проміжку між 400 роком до нашої ери і 1000 роком нашої ери попередниками інків. Вони включають в себе лінії, геометричні візерунки, а також зображення тварин і рослин. Більшість зображень настільки великі, що повністю роздивитися їх можна тільки з повітря.

Раніше канадські археологи заявили про те, що геогліфи Наски насправді могли виявитися придорожніми храмами, які призначалися для вознесіння молитов подорожніми. Таке припущення дослідники висловили, зіставивши розташування геогліфів з мережею древніх доріг.