UA / RU
Підтримати ZN.ua

Археологи знайшли в Омані ручні сокири віком 300 тисяч років

Вони були виготовлені у першу хвилю міграції людей з Африки.

Дві команди вчених, які проводять розкопки в Оманській пустелі, виявили кілька вражаючих артефактів. Одним з них стала колекція кам'яних ручних сокир, виготовлених в першу хвилю міграції людей з Африки. Крім того, було знайдено похоронні камери та наскельні малюнки, повідомляє Ancient origins.

За словами дослідників, знахідки, зроблені у пустелі, допоможуть краще зрозуміти ранню історію сучасного Оману.

Читайте також: Археологи знайшли в Лондоні частину тисячолітнього муру часів Стародавнього Риму

Пустеля Руб-ель-Халі в оманській провінції Дофар відома як «Порожній квартал». Під час розкопок тут вчені знайшли скам'янілі дюни, а також русло річки, які відносяться до періоду, коли клімат у регіоні був набагато вологішим.

Тут же вченим вдалося виявити шкаралупу яєць, що скам'яніла, вимерлого виду страусів, а також колекцію стародавніх кам'яних сокир. Датування показало, що вони були виготовлені та використовувалися людьми, які жили у цьому регіоні 300 тисяч років тому.

За словами вчених, знахідки допоможуть реконструювати клімат у регіоні, а також зрозуміти, за яких умов утворювалися доісторичні поселення. Це допоможе простежити пристосованість людей до змін клімату.

Інша команда вчених виявила залишки укріпленого поселення, яке датується третім тисячоліттям до нашої ери. Пізніше воно стало важливим торговим центром бронзової доби.

Раніше Восьмирічна дівчинка виявила кинджал кам'яного віку, коли грала у дворі своєї школи в Норвегії. Кинжал був виготовлений приблизно 3700 років тому.