UA / RU
Підтримати ZN.ua

Археологи знайшли в Німеччині стародавнє поховання з бурштиновими і золотими прикрасами

Поховання датується VI століттям до нашої ери.

Археологи виявили велику поховальну камеру, яка датується VI століттям до нашої ери. Вона була знайдена недалеко від городища залізної доби Хойнебург, на півдні Німеччини, повідомляє The History blog.

Дерев'яна поховальна камера знаходилась всередині стародавнього кельтського кургану. Дослідники знайшли деревину похоронної камери, а всередині неї - розкішні поховальні приналежності, серед яких бурштинова брошка і золоті намистини. Вчені виявили також бронзову деталь з дерев'яними фрагментами, яка могла бути частиною колісниці.

Крім того, дослідникам вдалося знайти фрагменти органічних матеріалів, що частково збереглися, які мають надзвичайне археологічне значення, але і дуже тендітні. Вчені відзначають, що кілька років посухи вже завдали шкоди цим фрагментами, які зберігалися протягом тисяч років у вологому грунті.

Серед таких фрагментів - колоди камери і інші дерев'яні частини. Щоб зберегти їхню подальшу цілісність, вчені вже витягли все поховання цілком.

Відзначається, що в межах сотні метрів від місця розкопок в 2010 році була знайдена інша велика могила VI століття до нашої ери. Це поховання належало високопоставленій кельтській жінці. Вона була похована зі схожими прикрасами: бурштиновою брошкою і практично ідентичними золотими намистинами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Археологи виявили в Туреччині кам'яні маски віком 2200 років

Раніше єгипетські археологи виявили в стародавньому некрополі Саккара 160 стародавніх саркофагів. За словами фахівців, на деякі з них були нанесені барвисті «прокляття», які повинні були відлякати можливих злодіїв.