UA / RU
Підтримати ZN.ua

Археологи знайшли в Мексиці проломлений обсидіановим ножем череп дитини

Останки знайшли в зоні древнього міста Тлателолько.

Команда вчених проводила розкопки в древньому ацтекському місті Тлателолько - однієї з найдавніших частин Теночтітлана, де виявили 36 поховань дітей і дорослих, повідомляє Naked Science.

Розкопки в цій локації проводять ще з XX століття. Однак в цьому році дослідники під керівництвом Хосе Антоніо Лопеса знайшли безліч людських кісток.

Останки шести осіб знаходилися всередині кулястих горщиків місцевого виробництва, що використовувалися як похоронні урни. Причому два з них відносяться до доіспанського періоду, а чотири - до колоніального.

Знахідки, зроблені експедицією Національного інституту антропології та історії Мексики, підтверджують, що через кілька років після завоювання Тлателолько іспанцями групи корінного населення, що вижили - повернулися в місто. Там вони стали проводити церемонії й релігійні ритуали. Це було своєрідним культурним опором.

Читайте також: Підводні археологи виявили два бронзових корабельних тарана біля берегів Сицилії

Найцікавішою знахідкою експедиції цього року є поховання дитини з 15-сантиметровим обсидіановим лезом в черепі, а також фрагментом кременю в шийній частині та зеленим каменем на місці моляра. Припускають, що це був протез у нього в щелепі.

За попередніми результатами, останки дитини відносяться до посткласичного (1200-1521 роки) та раннього колоніального (1521-1650 роки) періодів.

Крім цього, поблизу поховання археологи знайшли приміщення, яке, швидше за все використовувалося як майстерня за часів доіспанського періоду, і можливо, його використовували в колоніальний період.

У цьому місці археологи витягли велику кількість обсидіану: 15 000 готових предметів і майже дві тонни цього матеріалу в різному стані.

Також команда археологів знайшла дві антропоморфні скульптури заввишки 40 і 35 сантиметрів із залишками поліхромного розпису. Одна з них виготовлена з базальту, а друга була вирізана з іншої вулканічної породи. На ній залишилися сліди червоного і чорного пігментів під очима, а також трохи білої фарби.

Хосе Антоніо Лопес передбачає, що виявлені археологічні матеріали свідчать про приховане відношення корінного населення до язичництва, яке було яскраво виражено під час насильницької християнізації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Нагадаємо, що археолог-новачок виявив майже 1 кг золотих артефактів VI століття в Данії. Кілька місяців чоловік тримав свою знахідку в таємниці, щоб на те місце не прийшли грабіжники.