UA / RU
Підтримати ZN.ua

Археологи знайшли в Китаї лаковані вироби віком понад вісім тисяч років

Один з виробів може бути частиною каное.

Китайські археологи виявили два лакованих вироби, вік яких перевищує вісім тисяч років. Як повідомляє «Сіньхуа», вироби ідентифіковані як найдавніші з коли-небудь знайдених в Китаї.

Лаковані вироби були виявлені в руїнах Цзінтоушань в місті Юйяо. Руїни Цзінтоушань ідентифіковані як найранніші і глибоко зариті мушлеві купи в прибережних районах Китаю. Їхній вік оцінюється в 7800-8300 років.

Вчені почали розкопки тут в 2019 році і відтоді знайшли безліч артефактів. Так, на початку 2020 року дослідники знайшли два предмета дерев'яного начиння, на кожен з яких був нанесений шар штучного покриття. Проведені вченими дослідження підтвердили, що вироби були покриті шаром лаку.

Радіовуглецевий аналіз показав, що вік цих виробів складає 8200 років.

"Один з лакових виробів може бути залишками каное або частиною якогось музичного інструменту, в той час як інший, можливо, використовувався для ткацтва. Вони одночасно носять практичний і ритуальний характер і демонструють прагнення древніх людей до вишуканого життя", - заявив керівник розкопок Сунь Гопін.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Археологи знайшли в Фінляндії останки жінки, що «народила в труні»

Раніше Німецькі вчені знайшли на півночі Німеччини древній артефакт з кістки великого оленя, який прикрашений геометричним орнаментом. За словами дослідників, вік прикраси становить не менше 51 тисячі років.