Археологи з Австралійського національного університету виявили на острові Алор в Індонезії рідкісне дитяче поховання, яке було зроблено вісім тисяч років тому. За словами вчених, це єдине в своєму роді поховання епохи голоцену, знайдене на острові, воно дає важливе уявлення про похоронні звичаї тих часів, повідомляє Phys.org.
Вчені відзначають, що в похованні спочивала дитина у віці від чотирьох до восьми років. На її щоки і лоб була нанесена охра, а кругляк кольору охри було поміщено під голову дитини. «Дитячі поховання дуже рідкісні, і це поховання - єдине того періоду», - заявила одна з дослідників Софія Сампер Карро.
Вона додала, що зазвичай вченим зустрічаються поховання, зроблені в період від трьох тисяч років тому. Але дослідники не знають, як ставилися до своїх мертвих дітей люди епохи голоцену.
Однією з найбільш примітних особливостей поховання стало те, що кістки з рук і ніг дитини були вилучені і поховані в іншому місці. «Відсутність довгих кісток - практика, яка була задокументована в інших похованнях того часу на Яві, Борнео і острові Флорес, але ми вперше бачимо таке в похованні дитини», - зазначила Карро. За її словами, вчені не знають, чому практика передбачала видалення довгих кісток, ймовірно, це якось було пов'язано з віруваннями людей того часу.
Аналіз зубів показав, що тіло належало дитині у віці шести-восьми років, але скелет більше схожий на скелет дитини чотирьох-п'яти років. За допомогою подальших досліджень вчені хочуть з'ясувати, чи був такий маленький скелет пов'язаний з дієтою або ж з ізольованим життям на острові.
Карро додала, що попередні дослідження, проведені на острові Алор, показували, що і дорослі були невисокого зросту. Ймовірно, це було пов'язано з дієтою, адже ці мисливці-збирачі харчувалися в основному морепродуктами. Існують свідчення того, що насичення їжі білком з одного джерела може призвести до появи симптомів недоїдання, що впливає на зріст.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені з США та Іспанії заявили про те, що до приручення вогню древні люди використовували для приготування їжі гарячі джерела. На це, на їхню думку, вказують сліди гідротермальних джерел, знайдені в ущелині Олдувай в Танзанії.