UA / RU
Підтримати ZN.ua

Археологи знайшли в джунглях Амазонки схожі на циферблати села

Вчені зробили відкриття завдяки лазерним сканерам, встановленим на вертольотах.

Археологи за допомогою лазерних сканерів, встановлених на вертольотах, виявили в лісах Амазонки сліди древніх сіл, які нагадували циферблати годинника. Незважаючи на те, що про існування таких поселень було відомо і раніше, нове відкриття допоможе вченим з'ясувати, як саме вони розташовувалися в масштабі, повідомляє Science alert.

«LIDAR дозволив нам виявити ці села і їхні особливості, такі як дороги, що було неможливо раніше, тому що більшість з них не видно на найкращих доступних супутникових даних», - заявив археолог Хосе Іріарте з Університету Ексетера у Великій Британії.

Замість того, щоб працювати від пагорба до пагорба, як це робилося раніше, за допомогою нової технології вчені змогли роздивитися образи цілих сіл і зв'язок між ними. Села були побудовані в 1300-1700 роках і були влаштовані таким чином, щоб представляти дуже специфічні соціальні моделі без чіткої ієрархії.

На кожній ділянці вчені знайшли від трьох до 32 курганів, висота яких в деяких випадках могла досягати трьох метрів, а довжина - 20 метрів. Надалі дослідники хочуть з'ясувати точне призначення цих курганів, чи були вони будинками або ж використовувалися для поховань.

Дослідники також знайшли дороги, які розходилися від сіл, як стрілки годинника. У більшості поселень було дві дороги на північ і дві - на південь. У цілому, археологи знайшли 36 сіл, відстань між якими становила приблизно 2,5 кілометра. Поселення були в основному круглої і овальної форми, але зустрічалися і прямокутні.

Разом з тим, проведена робота дозволила отримати тільки попередні результати, надалі дослідники сподіваються дізнатися про ці села більше.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Археологи знайшли в Німеччині стародавнє поховання з бурштиновими і золотими прикрасами

Раніше єгипетські археологи виявили в стародавньому некрополі Саккара 160 стародавніх саркофагів. За словами фахівців, на деякі з них були нанесені барвисті «прокляття», які повинні були відлякати можливих злодіїв.