UA / RU
Підтримати ZN.ua

Археологи знайшли поховання англосаксів у Кембриджському університеті

Цвинтар назвали «однією з найцікавіших знахідок англосаксонської історії з ХІХ століття».

Вчені виявили під гуртожитками Кембриджського університету кладовище англосаксів. Воно складалося з 60 поховань, який було знайдено після знесення будівель 1930-х років, в яких раніше розміщувалися випускники і персонал, повідомляє «Новое время».

У могилах були знайдені близько 20 предметів, серед яких брошки, намиста, мечі, короткі клинки, кераміка і скляні фляги. Більшість з них відносяться до раннього англосаксонського періоду (400-650 роки нашої ери), хоча також були виявлені свідоцтва структур залізного віку і римських земляних споруд.

За словами Керолайн Гудсон, яка викладає середньовічну історію в Кембриджі, знайдені людські останки дуже добре збереглися. Це сталося через лужний грунт, типовий для цих місць, що не розклав кістки.

Це важливо, оскільки археологи зможуть застосувати найсучасніші наукові методи, які допоможуть виявити раціон харчування і вивчити ДНК померлих, що розповість про міграцію та сімейні зв'язки.

Гудсон зазначила, що археологи були «здивовані», виявивши таке велике кладовище поруч з руїнами римського Кембриджа. Згідно до «Церковної історії» Беди Преподобного, написаної в восьмому столітті, Кембридж був покинутий, як і багато інших римських міст, коли римляни вивели свої військові сили з Англії в п'ятому столітті.

Гудсон передбачає, що люди, які живуть в Кембриджширі, були сумішшю нащадків більш раннього римського населення та недавніх мігрантів до Великої Британії з континенту,

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Археологи знайшли в Ізраїлі монету з унікальним написом

Раніше єгипетські археологи виявили в стародавньому некрополі Саккара 160 стародавніх саркофагів. За словами фахівців, на деякі з них були нанесені барвисті «прокляття», які повинні були відлякати можливих злодіїв.