UA / RU
Підтримати ZN.ua

Археологи знайшли наконечники стріл з людських кісток

Вік наконечників оцінюється в 11 тисяч років.

Вчені виявили наконечники стріл, якими користувалися мисливці-збирачі 11 тисяч років тому, і з'ясували, що деякі з них були зроблені з кісток людини. На думку дослідників, в основі використання такого матеріалу лежали культурні причини, повідомляє Science alert.

Наконечники датуються періодом, коли Британія була частиною європейського континенту, а між Великою Британією і Нідерландами лежала земля під назвою Доггерланд. Тільки недавно вчені почали виявляти артефакти, якими користувалися люди, що жили тут. Серед цих артефактів траплялося безліч кістяних наконечників, які, як вважається, використовували мисливці-збирачі, жили 11 тисяч років тому.

В ході нового дослідження вчені вивчили 10 таких наконечників і з'ясували, що два з них були виготовлені з кісток людини. Для інших в основному використовувалися кістки древніх благородних оленів.

Вчені припускають, що використання кісток оленів було пов'язано з доступністю цих тварин для древніх мисливців-збирачів. Але зубри, козулі і кабани, чиї кістки також використовували стародавні люди, були для них так само доступні. Тому, ймовірно, у використання кісток оленів були якісь культурні причини. Це ж стосується і людських кісток.

Дослідники вважають, що використання кісток благородного оленя було відображенням символізму, який древні люди надавали цьому виду. Кістки ж людей носили ритуальне значення і використовувалися в похоронне практиці, коли «людські останки перетворювалися на зброю».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Чорні археологи знищили розкопки в городищі часів Київської Русі

Раніше співробітниця Абердинського університету знайшла втрачений артефакт з піраміди Хеопса в коробці з-під сигар. Відкриття було зроблено випадково під час перевірки колекції.