UA / RU
Підтримати ZN.ua

Археологи знайшли на острові Менорка артефакти давньоримських воїнів

Вчені вважають, що предмети залишили біля воріт фортеці під час здійснення ритуалу.

Іспанські археологи, які проводять розкопки на острові Менорка, виявили велику колекцію артефактів, які належали давньоримським військовим. Дослідники вважають, що ці артефакти залишили біля воріт фортеці на час священного ритуалу після захоплення поселення пунічної культури близько 100 року до нашої ери, повідомляє N+1.

У III-II століттях до нашої ери між Стародавнім Римом і Карфагеном з двома перервами проходили пунічні війни. На фінальній стадії цього протистояння на заході Середземного моря зросла присутність піратів, які використовували вигідне стратегічне положення Балеарських островів для нападів на римських торговців. Основні бази знаходилися на Майорці і Менорці, куди в кінці II століття до нашої ери римляни направили свої війська і повністю взяли острова під свій контроль.

У ході дослідження археологи проводили розкопки на оборонних спорудах, що належать до пунічної культурі. Їх зводили для захисту від римлян. Вчені вважають, що римські солдати були дуже забобонними і проводили всілякі ритуальні обряди. Так, вони наділяли особливою священною цінністю міські ворота в захоплених фортецях, тому здійснювали біля них ритуальні дії.

Виявлення древніх воріт дозволило вченим просунутися в розумінні історії Менорки. Археологи знайшли велику кількість типових предметів, які належали римським військовим: зброю, ножі, наконечники стріл і списів, снаряди, хірургічні інструменти. Знахідки датували 100 роком до нашої ери. Крім того, виявлений периметр стародавньої міської стіни завдовжки 870 метрів також представляє цінність, оскільки дає велику перспективу у вивченні древніх військових конфліктів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Археологи знайшли кремовані останки вагітної двійнею жінки

Раніше у високогірному регіоні Грузії - Сванетії знайшли виготовлену в 15 році до нашої ери монету епохи римського імператора Октавіана Августа.