UA / RU
Підтримати ZN.ua

Археологи знайшли місто, біля якого відбулася знаменита битва давнини

Битва за Джалулу відбулася майже 1500 років тому.

Державна рада з давнини та спадщини Іраку (SBAH) заявила про виявлення кордонів і деяких споруд стародавнього міста Джалула. Біля нього 1368 років тому відбулася однойменна битва, повідомляє Arkeonews.

За словами генерального директора SBAH Алі Обейд Шалгама, дослідження тривало кілька місяців. Його основним завданням було визначення меж древнього міста, яке розташоване на північ від провінції Діяла і було місцем відомої битви між мусульманами та сасанідськими персами.

Читайте також: Археологи знайшли у Шотландії давно загублений стародавній монастир

Джалула був стратегічно важливим місцем, через яке йшли дороги до Іраку, Красану та Азербайджану. При цьому місто не слід плутати з Далулою, яка була заснована в 1958 році і знаходиться недалеко від села Бахіза.

Сасаніди обрали цей регіон для поселення та протистояння ісламським арміям, особливо після падіння Дастагірда у 628 році.

Битва при Джалулі відбулася між імперією Сасанідів і халіфатом Рашидун (637 р. н.е.). План халіфа Умара полягав у тому, щоб спочатку розчистити шлях на північ, перш ніж розпочинати будь-які рішучі дії проти Тикріта та Мосула, і він направив Хашима ібн Усбу в експедицію до Джалули. Перськими військами у Джалулі командував генерал Мігран.

Арабські історіографи описували "велику битву при Джалулі". Відомий арабський історик Халіфа ібн Хайят називав цю війну "перемогою перемог".

Раніше вчені знайшли в Іспанії скелет жінки бронзової доби, яка перенесла дві операції на черепі. Вона змогла вижити після обох процедур.