UA / RU
Підтримати ZN.ua

Археологи знайшли корабель, який перевозив рабів-майя

Корабель затонув у 1861 році.

Мексиканські археологи ідентифікували корабель, який в 1861 році перевозив рабів-майя. Як повідомляє АР, знайти такий корабель вдалося вперше.

Затонулий корабель знайшли ще в 2017 році. Разом з тим, його не вдавалося ідентифікувати доти, поки дослідники з Національного інституту антропології  та історії не вивчили документи і не знайшли доказів того, що це корабель La Unión. Корабель використовували для перевезення майя, які були захоплені в ході повстання 1847-1901 років, відомого як «Війна каст», на роботи зі збирання цукрової тростини на Кубу.

В ті часи рабство було незаконним в Мексиці, але власники таких судів купували захоплених майя або обманювали тих з них, хто залишився без землі в результаті конфлікту, щоб відправити їх в якості контрактних робочих на Кубу, де з ними поводилися як з рабами.

La Unión здійснював рейс на Гавану в вересні 1861 року, але його котли вибухнули і корабель затонув біля колись важливого порту Юкатану Сизаль. Корабель знайшли на відстані близько 3,7 кілометра від порту. Вчені ідентифікували корабель на підставі фізичних останків дерев'яного судна, деревина якого зберегла сліди пожежі. Місце катастрофи також збігається з історичними відомостями про аварію, в результаті якої загинула половина з 80 членів екіпажу і 60 пасажирів.

Археологи також знайшли столове срібло з емблемою компанії, яка була власником судна. Разом з тим, невідомо, чи знаходилися майя на борту корабля під час його останнього рейсу. Уточнити це неможливо, тому що майя часто оформляли як вантаж, а не пасажирів, щоб приховати їхню присутність на борту.

Майя переправляли на Кубу, звідки вони ніколи вже не поверталися. За даними істориків, в Мексиці їх купували по 25 песо за людину, в на Кубі вже перепродували за 160 песо за чоловіка і 120 песо за жінку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Археологи виявили сліди найдавнішої кремації на Близькому Сході

Раніше вчені з Університету Цинциннаті з'ясували, чому жителі покинули стародавнє місто майя Тікаль. За їхніми словами, розташування міста було не дуже вдалим з точки зору водопостачання, тому його мешканці покладалися тільки на дощову воду.