UA / RU
Підтримати ZN.ua

Археологи виявили вірогідний палац онука Чингісхана

Хулагу-хан відомий захопленням Багдаду.

Група археологів заявила, що їй вдалося знайти руїни палацу, побудованого для Хулагу-хана – онука Чингісхана. За словами дослідників, вони перебувають у провінції Ван у Туреччині, повідомляє Live Science.

Разом з тим, вчені, які не були задіяні у дослідженні, закликають ставитись до цих висновків з обережністю. На їхню думку, необхідно отримати більше інформації, перш ніж будову можна буде однозначно пов'язати з Хулагу-ханом.

Читайте також: Археологи знайшли в Бельгії скелети солдатів, які загинули в битві при Ватерлоо

Хулагу-хан - правитель Монголії, який жив приблизно з 1217 по 1265 і керував військовими кампаніями на Близькому Сході. Він добре відомий захопленням Багдада в 1258 році, що призвело до руйнування більшої частини міста, у тому числі Будинку мудрості, відомого як Велика бібліотека Багдада, а також страти правителя халіфа Аль-Мустасіма.

Регіон, який був під владою Хулагу-хана, відомий як Ільханство. Він існував до початку XIV століття, а останні його залишки були знищені у 1357 році. В історичних записах згадується існування палацу та літньої столиці у цьому регіоні, але конкретне його розташування не розкривалося.

Вчені, які виявили палац, продовжують розкопки, але більшість будівлі зруйновано. Крім того, дослідники виявили свідчення, що палац було розграбовано. Але навіть незважаючи на це, вчені знайшли залишки глазурованої черепиці, цегли, гончарних виробів із триколірною глазур'ю та порцеляни.

За словами одного з археологів Мунхтулга Рінчінхорола, на деяких черепицях, які завершували дах, є символи, схожі на літери. «Відомі як візерунок свастики чи тамга, вони є одним із символів влади монгольських ханів», - зазначив учений.

У давнину та середньовіччя використовувалися різні варіанти візерунків свастики, але у ХХ столітті цей символ було присвоєно нацистами. Але саме черепиця з цими символами є важливою причиною, через яку вчені вважають, що знайшли палац, що належав Хулагу-хану.

Археологи, з якими зв'язалося видання, зазначають, що відкриття є «захоплюючим», водночас необхідні додаткові дослідження, які зможуть підтвердити зв'язок палацу з Хулагу-ханом.

Раніше морські археологи Управління старовин Ізраїлю виявили на дні Середземного моря поряд з древнім містом Кесарією сліди двох затонулих кораблів. Корабельна аварія відбулася в різний час, але практично на одному місці.