UA / RU
Підтримати ZN.ua

Археологи знайшли в Іраку загублене місто могутньої імперії минулого

Дослідники також знайшли палац, висота стін якого сягала семи метрів.

Археологи виявили в околицях Мосула в Іраку руїни древнього міста, яке існувало в бронзовій добі. Як повідомляє Live science, до цього сліди існування міста були приховані водами водосховища.

За словами дослідників, місто було побудоване за часів існування держави Мітанні – королівства, яке управляло частиною Сирії та Месопотамії у XVII-XIII століттях до нашої ери. Відзначається, що в місті був знайдений палац, висота стін якого сягала семи метрів. До цього було відомо всього три палаци періоду існування Мітанні, всі вони розташовувалися біля зовнішніх кордонів імперії.

У минулому палац знаходився на відстані всього 20 метрів від Тигра, з його тераси відкривався вид на річку. Крім того, всередині палацу розташовувалися кімнати, стіни яких колись були прикрашені фресками. На даний момент дослідники частково розкопали вісім кімнат, деякі з яких були викладені випаленою цеглою. На стінах збереглися сліди фресок, які свідчать про те, що вони були виконані в червоних і синіх відтінків.

На території палацу також були знайдені 10 глиняних табличок, на яких збереглися сліди клинопису Мітанні – однієї з найдавніших форм писемності. Згідно напису на одній з табличок, археологи виявили стародавнє місто Захіку. Згадки про місто зустрічаються в записах, які датуються 1800 роком до нашої ери. Згідно з цими даними, Захіку існував в долині річки Тигр не менше чотирьох століть.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше під час розкопок біля собору святого Юра у Львові археологи виявили фундамент, який, на думку дослідників, є частиною церкви, що стояла на цьому місці до зведення собору. Фундамент датується XIV–XV століттям.