UA / RU
Підтримати ZN.ua

Археологи виявили в Єгипті найдавніші "монументальні" ієрогліфи

Знахідка датується 3250 роком до нашої ери.

Вчені з Єльського університету і Королівського музею мистецтва та історії виявили в Єгипті раніше невідомі наскальні малюнки, в тому числі найдавніші "монументальні" ієрогліфи, вік яких оцінюється в 5200 років, повідомляється на сайті університету.

За словами дослідників, знахідка дозволяє простежити за становленням писемності єгиптян. Вченим вдалося виявити чотири зображення, які датуються приблизно 3250 роком до нашої ери. Знаки були написані справа на ліво і включають в себе бичачу голову на короткій палиці, двох нільських лелек і лісового ібіса. Ця послідовність була широко поширена в більш пізніх написах і пов'язана з сонячним циклом. Крім того, на думку дослідників, вона також може символізувати царську владу над упорядкованим космосом.

Висота кожного знака становить приблизно півметра. Як підкреслюють вчені, висота подібних знаків, які були виявлені раніше, становила всього два сантиметри.

Археологи також виявили зображення стада слонів, всередині одного з яких було маленьке слоненя. За оцінкою дослідників, малюнок був зроблений 3,5-4 тисячі років тому і є найдавнішим зображенням вагітної самки тварини.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в Ізраїлі глиняний черепок 2700-річної давності, на якому видно печатку царя Єзекії, який правив Іудеєю у VIII столітті до н. е. Згідно Біблії, Єзекія зійшов на іудейський престол на третій рік правління ізраїльського царя Осії, тобто у 727 році до н. е., коли йому було 25 років. Єзекія правив Іудеєю протягом 29 років.