UA / RU
Підтримати ZN.ua

Археологи виявили в Німеччині скелет лісового слона віком 300 тисяч років

Зріст тварини становив три метри, а вага – більше шести тонн.

Археологи з Тюбінгенського університету виявили в Нижній Саксонії останки самки лісового слона з прямим бивнями (Palaeoloxodon antiquus). Цей вимерлий вид існував у невеликих стадах у середньому та пізньому плейстоцені, повідомляє Naked science.

Вчені відзначають, що тварина померла 300 тисяч років тому на березі місцевого озера і відтоді скелет лежав у водонасичених покладах. Що саме сталося, дослідникам ще належить з'ясувати.

300 тисяч років тому клімат в регіоні був порівнянний з сьогоднішнім, але флора і фауна були набагато різноманітнішими. Навколо озера мешкали близько 20 крупних видів ссавців – слони, леви, ведмеді, шаблезубі кішки, носороги, дикі коні, олені і великі борови.

"Ми знайшли бивні завдовжки 2,3 метра, повну нижню щелепу, численні хребці і ребра, а також великі кістки трьох кінцівок і навіть п'ять тонких під'язикових кісток", - заявив Джорді Серанджелі, голова наукової групи, що проводила розкопки.

Зріст тварини досягав 3,2 метра, а вага – 6,8 тонни, тобто, вона була більшою, ніж самки сучасних африканських слонів. Ймовірно, слониха досягла похилого віку, тому померла швидше від старості, ніж в результаті полювання.

"Слони часто залишаються близько водойм, коли вони хворі або старі. Мисливці кам'яної доби, ймовірно, вирізали м'ясо, сухожилля і жир. А численні сліди укусів на знайдених кістках показують, що хижаки згодом обгризли труп", - пояснив археозоолог Іво Верхейен.

Незважаючи на те, що стародавні люди, які жили в регіоні, були досвідченими мисливцями, у них не було вагомих причин піддавати себе небезпеці, полюючи на прямобивневих слонів. Разом з тим, оскільки слони були частиною їхнього природного середовища існування, гомініди прекрасно знали, що вони приходять помирати на берег озера.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Naked Science

Читайте також: У САП розповіли, як просувається екстрадиція Онищенка в Україну

Раніше китайські палеонтологи виявили в шматочку бурштину, знайденого на півночі М'янми, самого маленького з відомих на даний момент динозаврів. Він отримав назву Oculudentavis khaungraae за великі очниці і помітні зуби і зовні нагадував колібрі.