UA / RU
Підтримати ZN.ua

Археологи виявили в некрополі Саккари римські катакомби

Також були виявлені теракотові статуетки із зображеннями богів.

Археологи з Єгипту і Японії виявили в некрополі Саккари римські катакомби, які були побудовані в I-II століттях нашої ери. У катакомбах були знайдені плита, теракотові статуетки з зображенням богів з єгипетського пантеону і останки людини, повідомляє N+1.

Селище Саккара знаходиться в 30 кілометрах від сучасного Каїра. Недалеко від нього розташовується некрополь Мемфіса, столиці Стародавнього царства. Він існував починаючи з Раннього царства (з 3150 по 2686 роки до нашої ери) і до римського періоду (після 31 року до нашої ери). В некрополі ховали фараонів і вельмож Раннього і Стародавнього царства.

Під час археологічного сезону 2019 року вченим вдалося виявити в північній частині некрополя катакомби, які були побудовані за часів правління римлян. До цього розкопки в цьому місці не проводили.

Катакомби представляли собою криту куполом структуру, побудовану з цегли-сирцю з внутрішніми сходами, і вирубане в піщанику приміщення довжиною 15 і шириною два метри. У його стінах були вирубані невеликі кімнати, в яких стояли теракотові статуетки богині Ізіди (дружини правителя царства мертвих-бога Осіріса), та які служили похоронними камерами.

Дослідники виявили людські останки, в тому числі, дві мумії. У приміщенні були знайдені дві статуї лежачих левів, які були вирубані з вапняку, і вапнякову плиту із зображенням бога мудрості і знань Тота, бога похоронних обрядів Анубіса і бога родючості Сокара.

N+1

Недалеко від катакомб археологи знайшли кілька простих поховань, які були зроблені в римський період або пізніше, в епоху правління Візантії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше археологи заявили про те, що написи, які були виявлені в саркофазі, знайденому в некрополі Верхнього Єгипту, виявилися найдавнішою копією відомої "Книги двох шляхів" - опису загробного світу і шляху покійних по ньому. Саркофаг був виготовлений близько чотирьох тисяч років тому.