UA / RU
Підтримати ZN.ua

Археологи виявили в Китаї дуже давні "ксеноморфні" черепи

Вік найдавнішої знахідки складає 12 тисяч років.

Археологи виявили в неолітичних похованнях Гірін на території східного Китаю 25 скелетів у 11 з яких спостерігалися ознаки навмисної деформації черепа. При цьому, вік знахідок дуже різний: наймолодша датується періодом п'ять тисяч років тому, а найдавніша – 12 тисяч років тому.

Деформовані черепи належали п'ятьом дорослим (чотири чоловіки і одна жінка) і шістьом дітям у віці від трьох років.

Знахідка може бути найдавнішим свідченням існування традиції деформації черепів. Раніше передбачалося, що найбільш древніми деформованими були черепи неандертальців, які датуються 45 тисячами років тому, але пізніше дослідники поставили це під сумнів.

Регіон, в якому були знайдені нові черепа, був центром розподілу популяцій людей на території за межами Північного Китаю, такі, як Центральний Китай, Корейський півострів, Японський архіпелаг, Східний Сибір і, можливо, Американський континент. Разом з міграціями населення міг поширюватися і культ деформованих черепів. Однак самі дослідники не поспішають називати Східну Азію батьківщиною дивної традиції. Можливо, до цієї ідеї різні племена первісних людей прийшли незалежно один від одного.

Naked Science

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше українсько-польська команда археологів під час розкопок біля села Пороги на березі Дністра виявила скелет молодої жінки, кістки які були ретельно прикрашені чорними відмітинами перш, ніж були покладені в курган. Вік жінки оцінюється в 25-30 років, вона була похована 4,5 тисячі років тому.