UA / RU
Підтримати ZN.ua

Археологи виявили у Внутрішній Монголії мозаїку віком дві тисячі років

Площа мозаїки становить більше 30 квадратних метрів.

Археологи виявили в автономному окрузі Внутрішня Монголія в Китаї стародавню гробницю, на стінах якої була зображена мозаїка віком близько двох тисяч років. Гробниця розташована в пустелі біля міста Ордос, повідомляє Сіньхуа.

У гробниці були знайдені зруйновані саркофаги з двома черепами всередині, вироби з кераміки і бронзовий посуд. Площа фрески склала 30 квадратних метрів, вона покриває не тільки стіни, але і стелі гробниці.

Мозаїка складається з 10 різних зображень, які розповідають про життя похованих в гробниці людей, їхні подорожі, святкуваннях і домашніх тварин. Крім того, деякі частини фрески містять у собі зображення квітів, літаючих драконів і феніксов, за якими слідують інші птахи. На думку дослідників, ці сцени уособлюють собою загробне життя.

Зображення були нанесені на білі стіни за допомогою мінеральних кольорів.

За даними вчених, гробниця відноситься до часу династії Східна Хань. Династія Східна Хань, також звана Пізня Хань, існувала у 25-220 роках нашої ери.

Раніше повідомлялося про те, що археологи виявили в гробниці Тутанхамона дві приховані кімнати. На думку археологів, у прихованих приміщеннях в гробниці Тутанхамона може знаходитися усипальниця цариці Нефертіті.