Археологи виявили на півдні Франції давньоримське поселення, яке було ідентифіковано ними як загублене місто Усетія (Ucetia). Як відзначає Science Alert, раніше про існування цього міста було відомо тільки з записів, що збереглися в сусідньому поселенні, і декількох артефактів.
На даний момент дослідники вивчили ділянку площею близько чотирьох тисяч квадратних метрів і виявили на ній зразки мозаїки та будівель, вік яких перевищує дві тисячі років. "До початку нашої роботи, ми знали, що там було римське місто під назвою Усетія тільки тому, що його ім'я було згадано на стелі в Німі, поряд з 11 іншими назвами поселень в цьому регіоні", - розповідає Філіп Кейн з французького Національного інституту превентивних археологічних досліджень.
Розкопки на місці виявлення міста почалися в листопаді минулого року після того, як під час будівництва школи під землею були знайдені стародавні будівлі. Як відзначають дослідники, місто існувало на цьому місці з 1-2 століття по 7 століття нашої ери з перервою в 3-4 століттях, яку вчені пояснити не можуть.
У ході розкопок були виявлені стіни, будови, а також зразки мозаїки, виконані в стилі, який, як підкреслюють вчені, з'явився в римській культурі набагато пізніше. Це, на думку дослідників, означає, що місто могло бути місцем народження подібного стилю.
"Ця мозаїка дуже вражає своїм великим розміром, гарною схоронністю і мотивами, які поєднують в собі класичні геометричні форми з зображеннями тварин. Цей вид складної мозаїчної мостової часто зустрічається в римському світі в 1-му і 2-му століттях нашої ери, але наша мозаїка була створена приблизно за 200 років до цього, так що це дивно", - пояснюють дослідники.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в Ізраїлі глиняний черепок 2700-річної давності, на якому видно печатку царя Єзекії, який правив Іудеєю у VIII столітті до н. е. Згідно Біблії, Єзекія зійшов на іудейський престол на третій рік правління ізраїльського царя Осії, тобто у 727 році до н. е., коли йому було 25 років. Єзекія правив Іудеєю протягом 29 років.