Британські археологи в трьох кілометрах від Стоунхенджа виявили ще один неолітичну пам'ятку, вік якої датується 2700-2500 роками до н. е. Інформацію про це вчені оприлюднили на Британському науковому фестивалі в місті Бредфорд.
Монументальна споруда з майже 100 каменів, заввишки до 4,5 метрів, що стоять півколом, була виявлена за допомогою георадара на глибині близько метра в районі Даррінгтон-уоллс, який раніше не був досліджений.
За словами Вінсента Гаффні, керівника групи дослідників, що знайшли новий пам'ятник, "ця знахідка є доказом зовсім несподіваних масштабів монументальної архітектури в одному з найбільших церемоніальних місць в стародавній Європі".
На думку вчених, відкриття може докорінно змінити уявлення про Стоунхендж, як відокремлене реліктове спорудження епохи неоліту". Вчені не виключають можливості того, що пам'ятник був пов'язаний з ще 60 ритуальними місцями.
Стоунхендж, розташований в 130 км на захід від Лондона, складається з кільцевих і підковоподібних споруд, побудованих з великих довгастих каменів. Пам'ятник і його околиці були включені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в 1986 році. Суперечки про його призначення не вщухають вже більше восьми століть.
Раніше повідомлялося про те, що на запорізькій Хортиці археологи розкопали унікальний культовий комплекс епохи ранньої бронзи, що датується III тис. до н. е. з унікальним похованням древнього жерця або вождя племені. Знахідку можна вважати "українським Стоунхенджем".