UA / RU
Підтримати ZN.ua

Археологи виявили "попередницю" Великої китайської стіни

Вона була побудована ще до часів Чингісхана.

Ізраїльські археологи дослідили залишки стіни "Північної лінії" - оборонної стіни, яка була побудована ще до часів Чингісхана. Як повідомляє "Популярная механика", споруда є попередником Великої китайської стіни.

Найвідоміша ділянка Китайської стіни протяжністю 8850 кілометрів була побудована в епоху династії Мін (1368-1644). Але відомо також про існування стіни "Північної лінії", яка тягнулася із Заходу на Схід через Монголію до кордонів Росії.

У ході нового дослідження вчені вивчили те, що залишилося від цієї стіни, вони використовували в своїх дослідженнях знімки з супутників і дронів, а також провели розкопки в декількох місцях вздовж останків стіни. До цього точних даних про її призначення і часу будівництва не було.

"Північна лінія" була побудована насипним способом, а не з каміння, як Велика китайська стіна, тому від неї залишився в середньому лише метр височини. На думку вчених, "Північна лінія" могла досягати у висоту і двох метрів.

За допомогою радіовуглецевого датування дослідники з'ясували, що стіна була побудована між 1000 і 1100 роком, тобто до нашестя Чингісхана, яке сталося близько 1162 року. Археологи припускають, що ця стіна була побудована для захисту від міграцій з Монголії. Як зазначає Гідеон Шелах-Лаві з Єврейського університету в Єрусалимі, завдяки цій стіні Китай міг контролювати людський потік і можливо обкладати тих, хто в'їжджав на його територію, податком.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Зовнішні кордони ЄС та Шенгенської зони перекрито на 30 днів

Раніше експерти з археологічної дослідницької організації Inrap виявили у Франції гробницю залізної доби з безліччю коштовностей. Гробниця є частиною похоронного комплексу, який датується першою половиною восьмого століття до нашої ери.