UA / RU
Підтримати ZN.ua

Археологам вдалося виявити римські поселення, перебуваючи на карантині

Приховані об'єкти були знайдені за допомогою аерофотознімків.

Добровольці, які вивчають аерофотознімки земель між Кронуллом і Девоном (Велика Британія), виявили ознаки десятків раніше невідомих поселень і доріг, які пов'язували римські фортеці. Як тільки карантин, пов'язаний з поширенням коронавірусу завершиться, об'єкти будуть досліджувати на місці, повідомляє "Популярная механика".

Наразі було вивчено менше однієї десятої наявного матеріалу, але вже знайдено 30 раніше невідомих поселень, що, імовірно, належать до періоду між 300 р. до н. е. і 300 р. н.е. На даний момент вчені тримають розташування знахідок в секреті, оскільки переживають, що місцеві жителі з металодетекторами можуть відправитися туди в пошуках скарбу.

Археологи з Університету Ексетера Кріс Смарт, який курирував роботу групи добровольців, назвав результати вражаючими. Зазвичай добровольці працюють у польових умовах і проводять розкопки на місцях. Оскільки в нинішніх умовах це зробити було не можна, у добровольців запитали, чи не погодяться вони вивчити топографічні знімки долини Тамар - межі між Корнуоллом і Девоном - і прилеглих районів

Смарт прокоментував, що не думав, що волонтерській групі буде цікаво продовжувати працювати під час карантину. Проте ентузіазм добровольців був не марним, вони виявили близько 20 доісторичних курганів, залишки сотень середньовічних ферм, польових систем і каменоломень, а також дороги, які, як вважають, з'явилися до і під час романо-британських часів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Археологи виявили останки людей IV - VII століть з незвичайними хірургічними втручаннями

Раніше команда польських археологів виявила десятки мумій недалеко від найстарішої відомої піраміди в некрополі біля селища Саккара. Вік мумій оцінюється в дві тисячі років. При цьому, більшість мумій були поховані прямо в піску.