UA / RU
Підтримати ZN.ua

Апарат Solar Orbiter зробив знімок найбільшого протуберанця на Сонці

Викид на нашій зірці стався 15 лютого.

Апарат Європейського космічного агентства (ESA) і NASA Solar Orbiter зробив знімок найбільшого виверження протуберанця з тих, що коли-небудь спостерігалися, на Сонці. Як повідомляється на сайті ESA, подія сталася 15 лютого.

Сонячні протуберанці – це великі структури із заплутаних силових ліній магнітного поля, які утримують щільні скупчення сонячної плазми у підвішеному стані над поверхнею Сонця. Іноді протуберанці набувають форми петель. Вони також часто пов'язані з корональними викидами маси, які, якщо направлені у бік Землі, можуть зашкодити технологіям.

Читайте також: Астрономи розкрили таємницю "темних пальців" на Сонці

Остання подія поширилася на мільйони кілометрів у космос. Разом з тим, викид корональної маси був спрямований не у бік нашої планети. Подія сталася на боці Сонця, «відвернутій» від нас.

Знімки були отримані за допомогою Full Sun Imager (FSI) – пристрою для формування зображень в екстремальному ультрафіолетовому діапазоні, встановленого на Solar Orbiter. FSI призначений для спостереження за повним сонячним диском навіть під час зближень з Сонцем.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Нагадаємо, наприкінці березня вчені зафіксували на Сонці спалах класу М1.1. Незважаючи на середню силу, спалах тривав майже чотири години, в результаті в космос було викинуто велику кількість матеріалу.