Перші знімки, які були отримані спільною місією ESA і NASA Solar Orbiter, дозволили вченим роздивитися мікроспалахи на Сонці. Їх вже назвали «багаття», вони виникають біля поверхні нашої зірки, повідомляється на сайті ESA.
Вчені відзначають, що раніше ці структури в подробицях роздивитися не вдавалося. «Це тільки перші зображення і ми вже можемо спостерігати цікавий новий феномен. Ми не очікували таких чудових результатів з самого початку», - заявив один з учених місії Даніель Мюллер.
За словами вчених, такі «багаття» - це мініатюрні «родичі» сонячний спалахів. Наша зірка може здаватися спокійною, але при близькому розгляді можна помітити безліч таких мікроспалахів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Solar Orbiter був запущений 10 лютого, на нього встановлено шість телескопів. Протягом дев'яти років він буде досліджувати корональні викиди маси, формування протуберанців, визначати напруженість магнітного поля в активних областях екваторіального поясу Сонця, вивчати корону зірки і механізми прискорення сонячного вітру, а також вперше в історії спостерігати за полярними регіонами Сонця і отримувати їх прямі повні зображення.