Дослідники місії New Horizons опублікували фото утворення на поверхні Плутона, яке, ймовірно, є вулканом. Кольорове фото, зроблене з високою роздільною здатністю, було опубліковано на офіційному сайті NASA.
Утворення, відоме як Райт Монс, було неофіційно назване дослідниками New Horizons на честь братів Райтів. Його діаметр складає 150 кілометрів, а висота – чотири кілометри. Якщо припущення про те, що виступ є вулканом, підтвердиться, він стане найвищим в Сонячній системі.
Дослідників зацікавив незвичайний червоний колір Райт Монса, а також те, чому цей матеріал не поширився на навколишній простір. Дивним також є наявність тільки одного кратера на його поверхні. На думку вчених, це може свідчити про те, що Райт Монс був активним у пізній історії розвитку Плутона.
New Horizons - автоматична міжпланетна станція NASA, запущена в рамках програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.
Запуск здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром в його полі тяжіння) в 2007 році і Плутону - в 2015 році. Після прольоту повз Плутона апарат, можливо, вивчить один з об'єктів поясу Койпера. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.
Міжпланетна станція New Horizons залишила околиці Землі з найбільшою з усіх космічних апаратів швидкістю. В момент вимкнення двигунів вона склала 16,26 км/с (відносно Землі). Геліоцентрична швидкість склала 45 км/с, що дозволило б станції New Horizons піти з Сонячної системи навіть без гравітаційного маневру поблизу Юпітера.
Станція New Horizons максимально наблизилася до Плутона (12,5 тисяч км) 14 липня 2015 року в 14:50 за київським часом. Космічний апарат протягом 30 хвилин повинен був провести близько 150 наукових вимірювань. Однак існувала ймовірність, яка дорівнює 0,01%, що New Horizons може бути втрачено через зіткнення з частинками космічного пилу і великими тілами. Після прийняття "дзвінка" від міжпланетної станції, вчені переконалися в успішному виконанні нею своєї головної місії.
Очікується, що в 2019 році станція досягне планетоїда 2014 MU69 – об'єкта в поясі Койпера, обраного в якості можливої нової цілі для New Horizons.