UA / RU
Підтримати ZN.ua

Апарат BepiColombo записав «спів» атмосфери Меркурія

Апарат пролетів на відстані 199 кілометрів від поверхні планети.

Міжпланетна станція BepiColombo змогла записати звучання магнітосфери Меркурія. Зробила вона це 1-2 жовтня, коли зблизилася з планетою на відстань 199 кілометрів, повідомляється на сайті Європейського космічного агентства.

Так, апарат зібрав дані про магнітосферу планети і частинки, які оточують її, за допомогою акселерометра, а потім вчені трансформували їх у звук. Завдяки запису можна почути звук сонячного вітру, що бомбардирує планету, прискорення самого корабля, коли він вилітає з нічної частини планети в денну і навіть звук інструменту апарату, коли той міняв положення.

«Можливо, це був швидкоплинний проліт, але для деяких інструментів BepiColombo він ознаменував початок збору наукових даних і шанс по-справжньому почати підготовку до основної місії. Ці обльоти також дають можливість досліджувати регіони навколо Меркурія, які будуть недоступні, коли ми вийдемо на орбіту. В цьому випадку BepiColombo надав нам уявлення про частки, присутні поряд з планетою, а також про межі магнітного поля, коли воно проходило через магнітосферу на великих відстанях», - заявив один з учених місії Йоханнес Бенкхофф.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Непропорційно велике ядро Меркурія зв'язали з впливом Сонця

BepiColombo - спільна європейсько-японська космічна місія, призначена для вивчення Меркурію. Незважаючи на свою близькість до Землі, це одна найбільш маловивчених планет Сонячної системи. Місія складається з двох автоматичних станцій і модуля для їхнього транспортування.

Завдання місії - більш детально вивчити структуру Меркурія і визначити природу його магнітного поля, а також отримати уявлення про те, як формуються планети, розташовані так близько до материнської зірки.