UA / RU
Підтримати ZN.ua

Апарат BepiColombo передав на Землю перші знімки Меркурія

Апарат здійснив гравітаційний маневр біля планети.

Європейсько-японський апарат BepiColombo здійснив гравітаційний маневр біля Меркурія і передав на Землю перші знімки планети. Як повідомляє Європейське космічне агентство, в момент зйомки апарат знаходився на відстані 2418 кілометрів від поверхні Меркурія.

Під час зближення з планетою він наблизився до неї на відстань 200 кілометрів, а потім повернувся в глибокий космос. Це був перший з шести гравітаційних маневрів біля Меркурія, які повинен здійснити BepiColombo.

На опублікований знімок потрапив регіон у північній півкулі планети, включаючи рівнину Sihtu Planitia, затоплену лавою. Кругла зона, більш яскрава і гладка, ніж оточуючий простір, - це рівнини навколо кратеру Кальвіно.

На знімок також потрапив кратер Лермонтов діаметром 166 кілометрів. Він здається яскравим, оскільки містить в собі унікальні для Меркурія «порожнечі», з яких леткі елементи випаровуються в космос.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Непропорційно велике ядро Меркурія зв'язали з впливом Сонця

BepiColombo - спільна європейсько-японська космічна місія, призначена для вивчення Меркурію. Незважаючи на свою близькість до Землі, це одна найбільш маловивчених планет Сонячної системи. Місія складається з двох автоматичних станцій і модуля для їхнього транспортування.

Завдання місії - більш детально вивчити структуру Меркурія і визначити природу його магнітного поля, а також отримати уявлення про те, як формуються планети, розташовані так близько до материнської зірки.