UA / RU
Підтримати ZN.ua

Антибіотики знайдені в річковій воді по всьому світу

Найбільш забрудненою річкою Європи став Дунай.

Міжнародна група екологів під керівництвом Алістера Боксалла з Йоркського університету заявила про те, що в річковій воді по всьому світу були виявлені високі концентрації антибіотиків та інших лікарських препаратів. Висновки дослідників були представлені на щорічній європейській конференції Товариства екологічної токсикології та хімії навколишнього середовища SETAC, яка проходить з 26 по 30 травня в Гельсінкі, повідомляє The Guardian.

Наголошується, що забруднення антибіотиками є одним з ключових чинників, через які бактерії набувають стійкість до медичних препаратів. При цьому, резистентність бактерій до антибіотиків є глобальною загрозою, яка може вбити близько 10 мільйонів людей до 2050 року.

У ході нового дослідження вчені заявили про те, що високі концентрації антибіотиків були виявлені в найбільш відомих річках світу, наприклад, Темзі. Більш того, в більшості випадків вони були знайдені в небезпечних дозах, які передбачають, що резистентність бактерії розвинеться і пошириться з дуже великою часткою ймовірності.

Наприклад, в Дунаї в Австрії були знайдені сім антибіотиків, включаючи кларитроміцин, який використовується для лікування інфекції дихальних шляхів, наприклад, пневмонії і бронхітів. Концентрація речовини в річці виявилася в чотири рази вищою за рівень, який вважається безпечним. Дунай, друга за величиною річка Європи, виявилася найбільш забрудненою на континенті.

Незважаючи на те, що Темза вважається однією з найчистіших річок Європи, в ній були знайдені сліди п'яти антибіотиків. Разом з тим, дослідники підкреслюють, що під загрозою знаходяться навіть ті річки, в яких концентрація речовин виявилася низькою.

Відзначається також, що найбільш забрудненими виявилися річки Азії і Африки. Найбільша концентрація була зареєстрована в Бангладеш: утримання в водеметронідазолу, який використовується для лікування вагінальних інфекцій, тут в 300 разів перевищує безпечний рівень.

Раніше повідомлялося про те, що бактерії навчилися протистояти антибіотикам "останньої надії". Це означає, що незабаром можлива поява бактерій, стійких до всіх відомих типів ліків, і такі гени стійкості вже помічені у бактерій, які вражають людей.