UA / RU
Підтримати ZN.ua

Антарктична озонова діра досягла річного піку

Це одна з найбільших озонових дір за останні роки.

Служба моніторингу атмосфери Copernicus заявила про те, що озонова діра над південним полюсом досягла свого річного піку. За їхніми даними, це одна з найбільших озонових дір над Антарктидою за останні роки, повідомляє N+1.

Озонова діра (область, в якій вміст озону знаходиться нижче позначки 220 одиниць Добсона) утворюється над Антарктидою щорічно. Але щороку її розміри і час появи змінюється. Так, в 2015 році вона з'явилася пізніше звичайного і була маленькою, а в 2018 площа озонової діри була рекордно великою. А ось над Арктикою озонові діри з'являються рідко, появу утворення навесні 2020 вчені вважали першою справжньою озонової дірою над північним полюсом за всю історію спостережень.

Тепер вчені зі Служби моніторингу атмосфери Copernicus Європейського центру середньострокових прогнозів погоди (ECMWF) заявили про те, що озонова діра 2020 над південним полюсом досягла свого піку. Вміст озону на висоті 20-25 кілометрів над Антарктидою зараз становить менше 100 одиниць Добсона. Метеорологи пов'язують виникнення такої масштабної діри зі стабільним і сильним холодним полярним вихором, що виник на рубежі зими і весни в атмосфері південного полюса.

Директор Служби Вінсент-Анрі Пой зазначив, що це одна з найбільших озонових дір за останні роки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Викиди газів, що руйнують озоновий шар, виявилися вищими за передбачуване

У квітні вчені заявили про те, що озонова діра, яка з'явилася над Арктикою, затягнулася. Поява діри була пов'язана з надзвичайно потужними полярними вихорами, а її закриття не пов'язане зі зниженням викидів шкідливих газів.