Більше одного мільярда морських тварин могли стати жертвами аномальної спеки в Канаді, яка охопила країну минулого тижня. За словами вчених, це є свідченням того, наскільки екосистеми уразливі перед змінами клімату, повідомляє The Guardian.
«Тепловий купол» над Канадою і частиною США призвів до того, що температура тут досягла аномальних значень. У деяких регіонах Канади стовпчики термометри досягли 49,5 градусів Цельсія. Спека призвела до загибелі 500 осіб в Британській Колумбії і викликала сотні лісових пожеж, які вирують зараз у різних частинах провінції.
Але, за словами експертів, згубною спека була не тільки для людей. За підрахунками Крістофера Харлі з Університету Британської Колумбії, від аномальної температури міг загинути мільярд морських мешканців. За його словами, він прогулявся по пляжу Ванкувера і на власні очі зміг оцінити наслідки хвиль спеки. Узбережжя було всипане порожніми раковинами мідій, які загинули через високу температуру.
Харлі також підкреслив, що над пляжем стояв запах гниючих мідій, які буквально зварилися в теплій воді. Мілководдя було всіяне мертвими равликами, морськими зірками і молюсками.
Температура повітря біля Ванкувера коливалася в районі 30 градусів Цельсія. Але Харлі і його студенти використовували інфрачервоні камери, які дозволили встановити, що температура уздовж узбережжя досягала 50 градусів Цельсія. Вчений зазначає, що було так спекотно, що він і його студенти повинні були ховатися в тінь, але у тварин такої можливості не було.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Мідії здатні спокійно переносити температуру до 30 градусів Цельсія. У деяких випадках вони можуть прожити кілька годин і при 40 градусах, але коли температура піднімається вище, вижити вони практично не можуть.
За словами Харлі, масова смерть молюсків вплине на якість води, оскільки мідії допомагають фільтрувати море, зберігаючи його чистим. Квадратний метр рядів мідій може містити десятки, а то і сотні особин. Саме щільне розміщення молюсків, могло привести до їхньої масової загибелі.
Колеги Харлі також повідомляють про загибель морських анемонів, устриць і риб.