UA / RU
Підтримати ZN.ua

Angry Birds назвали джерелом даних для АНБ

Інформація з програм, доступна спецслужбам, ділиться на дві категорії: технічна та особиста. До першої категорії належать модель смартфона і його ідентифікатор, до другої - стать, вік і місце розташування користувача, його сімейний стан - у низці випадків - сексуальні вподобання та списки друзів.

3 документи.

Спецслужби вміють отримувати інформацію з декількох програм, які ЗМІ називають "програмами з витоками" (leaky apps). До списку таких програм, серед інших, увійшли мапи Google Maps, клієнти соцмереж Facebook, Twitter і LinkedIn, фотохостинг Flickr і популярна гра Angry Birds.

Інформація з програм, доступна спецслужбам, ділиться на дві категорії: технічна і особиста. До першої категорії належать модель смартфона і його ідентифікатор, до другої - стать, вік і місце розташування користувача, його сімейний стан - у низці випадків - сексуальні вподобання та списки друзів.

Для якої мобільної операційної системи написано програму, значення не має. В документах від Сноудена (вони датовані 2007-2012 роками) стверджується, що можна перехопити дані з програм, призначених для Android і iOS.

Передбачається, що одним зі способів отримання відомостей є перехоплення інформації, призначеної для мобільних рекламних мереж. Особисті дані про користувача потрібні таким мережам для того, щоб показувати людині релевантну, тобто відповідну його інтересам, рекламу.

У документах, наданих Сноуденом, прямо йде мова лише про те, що АНБ і Центр урядового зв'язку мають можливість переглядати дані з мобільних програм. Чи скористалися спецслужби такою можливістю і якщо так, то який обсяг даних вони при цьому отримали, не уточнюється.

Саару Бергстрем, представниця Rovio, розробника Angry Birds, в інтерв'ю The New York Times повідомила, що її компанії нічого не відомо про програми стеження. Вона також підкреслила, що Rovio ніяким чином не пов'язана ні з британською, ні з американською спецслужбами.

Про те, що ігри можуть бути джерелом даних для АНБ і ЦПС, повідомляли й раніше. У грудні 2013 року газета The Guardian передала, що спецслужби стежили за гравцями у World of Warcraft і власниками консолей Xbox. Агенти АНБ і ЦПС аналізували листування у чатах і збирали записи голосів гравців. !zn

Читайте також:

У Twitter з'явиться можливість редагувати записи

Facebook запатентував антипіратську технологію

Засновник "ВКонтакте" звинуватив українських чиновників у вимаганні

Facebook офіційно визнав Косово - до цього місцевим доводилося видавати себе за громадян Сербії